Izgudrojumu izstāžu festivāla "MINOX 2018" noslēgums

"MINOX 2018" izgudrojumu izstāžu festivāls noslēgsies ar divu dienu starptautisku izstādi Rīgā 12.-13. oktobrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Pasākums notiks jau septīto reizi un tajā savus projektus demonstrēt aicināti gan individuālie izgudrotāji, gan pētniecības institūti un augstskolas, gan skolēni. 

Ideja rīkot izgudrotāju dienas un izstādes radās 2008. gada sākumā, kad Latvijas Izgudrotāju biedrības delegācija (Aldis Eglājs, Mareks Justs, Normunds Lazdiņš, Roberts Paeglis) piedalījās 1. Starptautiskajā Izgudrotāju dienas festivālā Bangkokā, Taizemē. Pirmo reizi Latvijas Izgudrotāju diena tika atzīmēta ar konferenci 2008. gada 17. decembrī Rīgas Ekonomikas augstskolā - to organizēja Latvijas Izgudrotāju biedrība kopā ar biedrību "CONNECT Latvija" un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Zināšanu un inovācijas sistēmas departamentu. Izgudrotāju dienas mērķis ir apvienot Latvijas izgudrotājus, veicināt sabiedrībā inovācijas kultūru un uzņēmējdarbības garu, informēt par izgudrojumu aizsardzības politiku un komercializācijas iespējām.

Latvijas izgudrojumu izstādes pirmsākumi meklējami 2010. gadā, kad Rīgas Tehniskās universitātes telpās notika pirmā Latvijas izgudrojumu izstāde. Tagad izgudrojumu izstādes mūsu valstī notiek regulāri. Kopš 2012. gada, pēc izgudrotāja Miervalda Rozenberga priekšlikuma, šīs izstādes tiek sauktas "MINOX" vārdā par godu izgudrotāja Valtera Capa 1936. gada 6. oktobri veiksmīgi noslēgtajam līgumam ar Valsts Elektrotehnisko fabriku par fotokameras Minox ražošanu. 2012. gadā tās iemantoja arī starptautisku dimensiju. Kopš 2014. gada Starptautiskā Izgudrojumu un inovāciju izstāde "MINOX" notiek reizi divos gados.