Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju konference 2018

7. decembrī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centrā norisināsies Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju (ĢIT) konference 2018, kur pulcēsies profesionāļi, eksperti un politikas veidotāji no Latvijas un ārvalstīm, lai diskutētu par inovācijām ĢIT jomā un attālajā izpētē, Latvijas lomu tajā un nākotnes attīstības iespējām.

Līdz ar satelītu, mākslīgā intelekta, atvērto datu un citu jauno tehnoloģiju uzplaukumu, ģeotelpiskā informācija kļuvusi par vērtīgu instrumentu tautsaimniecības, mobilitātes un citu jomu uzlabošanā. Tomēr joprojām gan Latvijā, gan citās valstīs tehnoloģijas potenciāls nav pietiekami izmantots.

Viens no Pasaulē veiksmīgākajiem ĢIT piemēriem ir 'Google' karšu pakalpojums. Tas ne tikai ievērojami uzlabojis katastrofu uzraudzību, kā arī vides un mobilitātes plānošanu, bet arī uz visiem laikiem izmainījis Pasaules iedzīvotāju paradumus. Tieši tāpēc Latvijas ĢIT konferenci atklās 'Google' korporācijas ģeotelpisko risinājumu tehnologs Eds Pārsons ar savu pieredzes stāstu.