‎Zinātnes Gājiens Rīgā | March for Science 2017

22. aprīlī no plkst. 15:00 līdz 16:00. Raiņa bulvārī 19

 

22. aprīlī, vairāk kā 500 vietās pasaulē notiks zinātnes gājieni, kas uzsvērs zinātnes netasveramo lomu mūsdienu sabiedrībā. Zinātnes gājiens Rīgā būs viens no tiem.

KĀDĒĻ NOTIKS ZINĀTNES GĀJIENS RĪGĀ?
Lai parādītu, ka Latvijā mīt cilvēki, kuriem rūp zinātne un kritiskā domāšana. Laikmentā, kad sabiedrību maldina nepatiesas ziņas un kad pasaules ietekmīgākie politiķi spēj melus pasniegt kā patiesību ir, jo īpaši, svarīgi domāt kritiski un tādā veidā nošķirt maldus no patiesības. Zinātnes gājiens Rīgā notiks, lai parādītu, ka kritiskā domāšana ir vērtība un, lai atgādinātu, ka tai ir praktiska un neatsverama loma stipras sabiedrības veidošanā.

KAS RĪKO ZINĀTNES GĀJIENU RĪGĀ?
Zinātnes gājienu Rīgā organizē Skeptiskā Biedrība, kura jau vairāk kā piecus gadus, caur savu projektu SkeptiCafe, regulāri organizē populārzinātniskus pasākumus Rīgā, kuros zinātnieki un zinātnes atbalstītāji skaidro zinātniskus atklājumus un pasniedz kritisko domāšanu pārējai sabiedrībai.

KĀDI IR ZINĀTNES GĀJIENA RĪGĀ MĒRĶI?
1) Izrādīt atbalstu zinātniekiem. Vēlamies, lai zinātnieki, var brīvi pasniegt savus ieskatus neatkarīgi no tā, kurām politiskajām interesēm šie ieskati ir vai nav izdevīgi. Mēs uzskatām, ka patiess situācijas attēlojums par sabiedrībā, dabā vai pasaulē notiekošo ir svarīgāks par attēlojumu, kāds ir izdevīgs pie varas esošiem politiskiem spēkiem.

 

KUR UN KAD NOTIKS ZINĀTNES GĀJIENS RĪGĀ?
Gājiens notiks Rīgas centrā, 22. aprīlī.
Iet sākam plkst. 15.00 no Latvijas Universitātes galvenās ēkas. Iesim cauri Vecrīgai līdz Rīgas Domei un RTU.
Pēc gājiena, plkst. 16.00 notiks SkeptiCafe par kuru vairāk uzzināt var šeit:https://www.facebook.com/events/1258880820876257/

Līdz 22. aprīlim rīkosim vairākus iesildošos pasākumus, kuros gatavosim gājiena saukļus, plakātus, informēsim par maršrutu un iepazīsimies savā starpā.

Seko līdzi gājiena jaunumiem šajā Facebook pasākuma lapā un šajos resursos:
SkeptiCafe Facebook lapa: www.facebook.com/skepticafe
SkeptiCafe twitterī: @SkeptiCafe
Zinātniskā skepticisma interesentu grupa, kurā organizējamies gājienam:https://www.facebook.com/groups/skepticslv/

Ziedo gājienam. Tavs atbalsts ļaus mums popularizēt gājienu un likt Latvijas zinātnes atbalstītāju balsij izskanēt vēl skaļāk.