Back
Nov
13
2015

Latvija apsteigusi Igauniju, Lietuvu un pat Luksemburgu ar labvēlīgāko vidi jaunu investīcijas fondu dibināšanai

Eiropas Investīciju fonds (EIF), kura lielākais akcionārs ir Eiropas Investīciju banka, nolēmis piešķirt alternatīvo ieguldījumu  fondu pārvaldniekam Livonia Partners (Livonia Partners) ikgadējo balvu par sasniegumiem Baltijas privātā kapitāla un riska kapitāla nozarē. 

Livonia Partners tika nominēts balvas saņemšanai par lēmumu izvēlēties Latvijas jurisdikciju, lai dibinātu alternatīvo ieguldījumu fondu. Šī ir pirmā reize, kad kāds līdzekļu pārvaldītājs, kurš pārvalda investoru ieguldījumus ne tikai no Latvijas, bet arī citām valstīm,  par dibināšanas vietu izvēlas Latviju, nevis kā ierasts - Luksemburgu, Nīderlandi, Džersiju vai  Gērnsiju.

Balva tika piešķirta Baltijas valstīs lielākajā nozares pasākumā, Baltijas M&A un privātā kapitāla forumā, kas šogad notika no 29. līdz 30. oktobrim Tallinā.

Pēdējo gadu laikā Latvijas valdība veikusi virkni uzlabojumu Latvijas investīciju un nodokļu likumdošanā, padarot Latvijas investīciju vidi pieejamāku un pievilcīgāku. 2013.gadā tika pieņemts jauns Alternatīvo ieguldījumu likums, kas paredz jaunu fondu reģistrācijas procedūru 3 mēnešu laikā, un tika uzlabota nodokļu likumdošana. Pēc rūpīgas likumdošanas, nodokļu un uzraudzības vides izpētes, Livonia Partners vadība secinājusi, ka Latvijā šobrīd ir vispievilcīgākā likumdošana un zemākās dibināšanas izmaksas.

 

Livonia Partners investē €70 miljonus mazos un vidējos uzņēmumos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, ar potenciālu attīstīt savu biznesu vietējos tirgos un ārvalstīs. Fonda investori ir Baltijas un citu reģiona valstu institucionālie investori, kā pensiju fondi, apdrošināšanas kompānijas, Eiropas Rekonstrukcijas un Attīstības Banka (ERAB), kā arī EIF. EIF ieguldīja Livonia Partners ar Baltijas Inovācijas Fonda starpniecību.  

 

“Mēs esam patiesi gandarīti, ka Livonia Partners Fonds and fonda pārvaldnieks ir reģistrēti Latvijā. Pēdējo gadu laikā Latvijas valdība būtiski uzlabojusi Latvijas investīciju un nodokļu likumdošanu, kā rezultātā Latvijas investīciju vide ir kļuvusi pievilcīgāka. Esam gatavi sadarboties ar Finanšu ministriju, Tieslietu un Finanšu kapitāla tirgus komisiju, lai izstrādātu turpmāk pilnveidotu Alternatīvo ieguīldjumu likumu, komerclikumu un citus likumus, lai investīciju un uzņēēmjdarbības vide Latvijā kļūtu vēl konkurētspējīgāka,” norāda Kristīne Bērziņa, Livonia Partners valdes locekle.

 

“Mēs priecājamies, ka Latvijas jurisdikcijā izdevies izveidot fondu, kurā kā investori piedalās abi starptautiskie industrijas smagsvari - EIF un EBRD. Šis kalpos par lielisku atskaites punktu nākamajiem fondiem. Mūsu pieredze no citiem ieguldījumiem rāda, ka fonda izveide Latvijā ir izmaksājusi teju divarpus reizes lētāk kā tas būtu, piemēram, Luksemburgā. Un, tā kā par fonda izveidi maksā investori, tad zemākas sākotnējās izmaksas uzlabo fonda potenciālo atdevi nākotnē. Zemākas izveides izmaksas nozīmē arī, ka fondam paliek vairāk naudas, ko novirzīt investīcijām, t.sk. daudzsološos Latvijas uzņēmumos. Tādēļ nākotnē fondus, kas vēl tikai apsver reģistrācijas vietu, es aicinātu kā jurisdikciju izvēlēties Latviju (Baltiju) nevis lieki lūkoties ārpus Baltijas, jo tas tikai sadārdzinās fonda izveidi bez jūtamiem ieguvumiem investoriem”, aicina Pēteris Stepiņš, Swedbank Ieguldījumu pārvaldes sabiedrības AS direktors un valdes priekšsēdētājs.

 

The BIF is an initiative created by cooperation between the Republic of Estonia, the Republic of Latvia, the Republic of Lithuania and EIF